Knjižnica uporabnikom nudi literaturo s področja podjetništva, managementa, ekonomije, marketinga, financ, računovodstva, poslovnega komuniciranja ipd. Poleg monografskih publikacij ponuja slovenske in tuje serijske publikacije ter dostope do on-line časopisov, knjig ter referenčnih del preko Emerald baze. Za uporabnike knjižnica opravlja informacijske poizvedbe in jim svetuje o izposoji gradiva, ki ga v knjižnici ni mogoče dobiti.
Uporabniki ob vpisu v knjižnico predložijo veljaven osebni dokument in študentsko izkaznico, ki velja tudi kot knjižnična izkaznica. Knjižnično gradivo si lahko izposoja samo vpisani član s poravnanimi obveznostmi. Ob tem mora uporabnik knjižnice upoštevati knjižnični red. Za študente GEA College je letna članarina vključena v ceno šolnine za vse vrste in stopnje študija.
Svetovanje, pomoč pri iskanju in uradne ure:
Torek |
|
15.00 -19.00 |
Četrtek |
|
15.00 -19.00 |
|
|
|
Izposoja (predhodno naročilo) in vračilo gradiva:
Pon. – pet.: 9:00 – 16:00
Knjižnica GEA bo v poletnem času zaprta od 22. 7. do 5. 8. 2024
Izven uradnih ur lahko predhodno naročene knjige prevzamete v študentski pisarni, kjer lahko tudi vrnete izposojene knjige.
Naročilo knjige oddate na mail: knjiznica@gea-college.si. Ko bo gradivo pripravljeno, vas bomo o tem obvestili preko elektronske pošte. V sporočilu bo navedeno tudi, do kdaj vas knjige čakajo.
Vabimo vas, da izkoristite možnosti, ki vam jih ponujamo tudi v spletnem okolju.
- Postavite vprašanje, na katerega sami ne najdete odgovora in vam odgovorimo po elektronski pošti.
- Včlanite se v knjižnico preko elektronske pošte.
- Pridobite si geslo za podatkovno bazo Emerald in dostopajte do polnih tekstov od doma, pišite nam na e-naslov knjiznica@gea-college.si. Emerald Premier je zbirka vseh naročniških revij založnika Emerald Publishing. Vsebuje 308 revij, v katerih je več kot 200.000 prispevkov s področja ekonomije, trženja, logistike, strojništva, izobraževanja, informacijskih ved, turistike, organizacijskih ved, zdravstva in okoljskih ved.
- Poiščite gradivo v našem knjižničnem katalogu in ga naročite za izposojo na dom. Gradivo vam lahko pošljemo tudi po pošti, cena paketa 1 knjige je 5 EUR.
- Oddajte zahtevek za medknjižnično izposojo – glej cenik Knjižnice GEA.V prostorih knjižnice smo poskrbeli za varnost tako uporabnikov kot zaposlenih.
Pred obiskom Knjižnice vas prosimo, da se seznanite z aktualnimi in veljavnimi spremembami v poslovanju knjižnice.
Kontaktna oseba:
Vaša Knjižnica GEA College
Za ogled cenika knjižničnih storitev kliknite TUKAJ
GEA Book Vlog
Knjižnični katalog in zbirka literature
Dostop do informacijskih virov
Emerald Insight
Dostopate na naslednji povezavi: tukaj
Navodila za prijavo
Za oddaljen dostop do elektronskih informacijskih virov mora uporabnik izpolnjevati naslednje pogoje:
- veljavno (podaljšano) članstvo v knjižnici
- izbrano osebno geslo za uporabo storitev Moja knjižnica
- brez dolgov v svoji knjižnici
- ni kršil pravil, ki veljajo v knjižnici
Diplomske naloge GEA College
Dostop do diplomskih nalog GEA College, Fakultete za podjetništvo: tukaj
ADZ (Akademska digitalna zbirka)
ADZ omogoča iskanje podatkov več milijonov različnih elektronskih virov svetovnih založnikov, digitalnih repozitorijev in tiskanih virov, ki so naročeni v slovenskih knjižnicah. Omogočen je dostop do celotnih besedil vsebin v odprtem dostopu, kot tudi licenčnih, za katere se zahteva avtoriziran dostop na osnovi IP-naslova institucije ali prijave AAI.
https://plus.cobiss.net/cobiss/adz/sl/bib/search?ds=true
Odprti dostopi:
Nacionalni portal odprte znanosti https://openscience.si/
Odprta knjižnica https://odprtaknjiznica.splet.arnes.si/
Arhiv družboslovnih podatkov https://www.adp.fdv.uni-lj.si/
DOAJ (revije v prostem dostopu) https://doaj.org/
DOAB (e-knjige v prostem dostopu) https://www.doabooks.org/
Free e-books https://www.gutenberg.org/
Slovensko leposlovje http://lit.ijs.si/leposl.html
Digitalna knjižnica Slovenije
Digitalna knjižnica Slovenije ponuja prost in brezplačen dostop do: knjig, revij, rokopisov, slikovnega gradiva, zemljevidov in drugih digitaliziranih gradiv. Vsebine v javni domeni so dostopne vsem, članstvo v knjižnici ali prijava nista potrebna.
https://www.dlib.si/
Klasična knjižnična prijava
Je način prijave, pri katerem izberemo knjižnico (VSSPPO), vpišemo številko članske izkaznice in geslo.
Člansko številko in geslo dobite v KNJIŽNICI GEA.
ReVIS
ReVIS
Repozitorij samostojnih visokošolskih in višješolskih izobraževalnih organizacij.
Navodila za uporabo:
Seznam in povezave do drugih knjižnic
Domače strani knjižnic
Seznam domačih strani vseh slovenskih knjižnic najdete na:
Slovenske knjižnice s področja ekonomije, managementa in podjetništva so:
Tuje knjižnice s področja ekonomije, managementa in podjetništva so:
Bibliografije raziskovalcev
Bibliografija raziskovalca je urejen seznam njegovih objavljenih del, pri čemer je osnovno vodilo razvrščanja veljavna tipologija. Na osnovi bibliografij raziskovalcev poteka vrednotenje raziskovalne uspešnosti posameznikov in raziskovalnih skupin.
V sistemu COBISS.SI se po enotni metodologiji vodijo bibliografije vseh slovenskih raziskovalcev, ki so evidentirani pri Agenciji za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije, kar zagotavlja racionalnost pri bibliografski obdelavi, popolnejšo registracijo in večjo preglednost rezultatov raziskovalne dejavnosti ter možnost uporabe enotnih kriterijev pri vrednotenju rezultatov raziskovalne dejavnosti.
Bibliografijo posameznega raziskovalca je možno (tudi v angleškem jeziku) za izbrano obdobje in v izbranem formatu izpisati iz baze podatkov COBIB.SI.
Na spletnih straneh SICRIS si raziskovalci lahko pripravite izpis kategorizacije svojih del po metodologiji ARRS:
- kliknite na Iskanje/Raziskovalci,
- poiščite se po imenu ali šifri raziskovalca,
- v rubriki Dejavnost/Bibliografija kliknite na “Kategorizacija znanstvenih publikacij po metodologiji ARRS”.
Pozorno preberite “dodatna pojasnila”, kjer so pomembne povezave in konkretne informacije v zvezi z metodologijo vrednotenja raziskovalne uspešnosti.
Trenutno se pripravljajo novosti in spremembe v zvezi z vrednotenjem bibliografskih kazalcev raziskovalne uspešnosti, med drugim tudi to, da bo ARRS v bodoče pri kategorizaciji in točkovanju ustrezno upoštevala tudi konferenčne prispevke.
Prosimo vas, da redno spremljate stanje svojih izpisov, saj lahko zaradi delno avtomatiziranih postopkov, posegov vaših soavtorjev in kontrole OSIC-a pride do spremembe kategorizacije in verifikacije vaših del!
Tipologija
Bibliografske enote so razvrščene po veljavni tipologiji dokumentov/del za vodenje bibliografij v sistemu COBISS, usklajeni z novim Pravilnikom o kazalcih in merilih znanstvene in strokovne uspešnosti, ki je bil objavljen v Uradnem listu RS št. 39 dne 13.4.2006.
Za pravilno razvrstitev enot po tipologiji ste odgovorni avtorji oz. raziskovalci. V izpis se uvrstijo le tiste bibliografske enote iz baze podatkov COBIB.SI, ki vsebujejo šifro raziskovalca ali evidenčno šifro, ki jo je avtorju dodelil IZUM. Če določene enote manjkajo, najdemo pa jih z iskanjem po priimku in imenu v sistemu COBISS/OPAC ali so vključene v bibliografijo, ki jo je izpisala knjižnica na osnovi priimka in imena iz lokalne ali vzajemne baze podatkov, je potrebno poskrbeti, da knjižnica take bibliografske zapise dopolni s šiframi avtorjev/raziskovalcev. Knjižnico opozorite tudi na ostale morebitne napake. Za pomoč pri kategorizaciji dokumentov uporabite tudi navodila za Kategorizacija znanstvenih publikacij po metodologiji ARRS.
Agencija za raziskovalno dejavnost RS (ARRS) je sprejela nova merila za vrednotenje bibliografskih kazalcev znanstvene uspešnosti raziskovalcev in sicer se kot kazalci znanstvene uspešnosti upoštevajo le znanstvene publikacije s tipologijo 1.01, 1.02, 1.03, 1.16 in 2.01 v bazi COBISS/COBIB. ARRS je sprejela tudi odločitev, da morajo pravilnost teh tipologij verificirati Osrednji specializirani informacijski centri (OSIC), ki jih je leta 2003 imenovalo Ministrstvo za šolstvo, znanost in šport. Za raziskovalce s področja družboslovnih ved je pristojen OSIC UL Fakultete za družbene vede.
Merila za volitve v nazive visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev in cisokošolskih sodelavcev
Bibliografije habilitacij
Klasificirano bibliografijo za habilitacijske postopke si kandidati za habilitacijo izdelate na osnovi »Meril za volitve v nazive visokošolskih učiteljev, znanstvenih delavcev in sodelavcev« sprejetih na naši šoli.
Pri izdelavi habilitacijske bibliografije vam je lahko v pomoč izpis osebne bibliografije iz sistema COBISS. Kandidati s šifro raziskovalca si jo lahko izpišete sami, kandidati brez šifre raziskovalca morate za izpis zaprositi v knjižnici.
Bibliografiji se razlikujeta v:
- klasifikaciji(razvrščanje bibliografskih enot po enotni tipologiji),
- kategorizaciji(veljavna merila institucije, ki bibliografijo vrednoti, vključno s točkovalnikom in metodologijo razdelitve točk med so/avtorji).
Navodila za izdajo del
Za vnos del v sistem COBISS.SI uporabite obrazec Spremni list o dokumentu/gradivu za vnos v bibliografije raziskovalcev v sistem Cobiss (word, 46 KB) , ki ga izpolnjenega skupaj z gradivom oddajte vodji knjižnice.
Za individualne konzultacije v zvezi z gradivom nas lahko kontaktirate na 01-5881-317.
Knjiga, poročilo, raziskovalna naloga, učbenik, skripta, priročnik, atlas, slovar, leksikon, monografija
Če originala ne morete prinesti, potem pripravite:
- fotokopijo platnice knjige;
- fotokopijo naslovne strani knjige, to pomeni 1. strani;
- fotokopijo strani z navedbo urednika, imena založbe, kraja založbe, tiskarne, kraja tiskarne, CIP zapisa (kataložni zapis o publikaciji v okvirčku, pri slovenskih izdajah ga izdela Narodna in univerzitetna knjižnica), naklade …;
- ISBN številko;
- fotokopijo zadnje oštevilčene strani rimske in arabske paginacije;
- fotokopijo strani, kjer je navedena citirana literatura.
Diplomsko delo, magistrsko delo, doktorska disertaci
Če originala ne morete prinesti, potem pripravite:
- fotokopijo naslovne strani (1. stran);
- fotokopijo strani s Ključno dokumentacijsko informacijo v slovenščini.
Poglavje v monografiji = knjigi
Če originala ne morete prinesti, potem pripravite:
- fotokopijo platnice knjige;
- fotokopijo naslovne strani knjige;
- fotokopijo strani z navedbo urednika, imena založbe, kraja založbe, tiskarne, kraja tiskarne, CIP zapisa (kataložni zapis o publikaciji v okvirčku, pri slovenskih izdajah ga izdela Narodna in univerzitetna knjižnica), naklade …;
- ISBN številko;
- fotokopija zadnje oštevilčene strani rimske in arabske paginacije;
- fotokopija vašega poglavja vključno s citirano literaturo.
Konferenca – zbornik abstraktov, zbornik člankov, zbornik posterjev
Če originala nikakor ne morete oddati, potem pripravite:
- fotokopijo platnice;
- fotokopijo vseh naslovnih strani;
- fotokopijo strani z navedbo urednika, imena založbe (izdajatelja), kraja založbe, tiskarne, kraja tiskarne, CIP zapisa (kataložni zapis o publikaciji v okvirčku, izdela ga Narodna in univerzitetna knjižnica), naklade …;
- ISBN številko ali ISSN številka;
- fotokopijo vašega abstrakta, članka ali posterja vključno s citirano literaturo;
- fotokopijo zadnje oštevilčene strani knjige.
Članek, pisma bralcev
Če originala nikakor ne morete oddati, potem pripravite:
- če članek nima pagine vive (sprotnega naslova na vrhu prve strani članka in običajno tudi na vrhu vsake nadaljnje strani), fotokopirajte platnice revije – če tudi to ni mogoče, čitljivo dopišite ime, volumen, številko in leto izida revije;
- ISSN številka;
- fotokopija celega članka.
Vabljeno neobjavljeno predavanje, neobjavljen intervju
- fotokopija organizatorjevega vabila,
- fotokopija organizatorjeve zahvale.
Radijska ali televizijska oddaja
- datum oddaje,
- naslov oddaje,
- ime radijske ali televizijske hiše,
- ime avtorja (v primeru intervjuja je to tisti, ki sprašuje),
- imena udeležencev,
- fotokopija organizatorjevega vabila,
- fotokopija organizatorjeve zahvale.